Reprodukcje czy oryginały?

Opublikowany
Komentarze Żadne

Odpowiedź jest oczywiście bardzo prosta, zawsze lepiej powiesić w swoim domu oryginały obrazów znanych malarzy czy grafików. Jednak nie zawsze nas na to stać. Nie trzeba jednak od razu rezygnować ze swoich upodobań, wystarczy zastanowić się nad tym, jakie reprodukcje wybrać.

Oczywiście w wielu miejscach związanych z aranżacją wnętrz, można znaleźć bardzo atrakcyjne reprodukcje znanych i mniej znanych dzieł malarstwa. Trzeba jednak odróżnić złą reprodukcję od tej lepszej. Każdy obraz powinien mieć swoją jakość. Na pewno jednak lepiej jest powiesić obraz będący reprodukcją niż obrazem z bursztynami. Takie obrazki, które przywozimy jako pamiątkę z wakacji są po prostu kiczowate i jak najbardziej trzeba o tym zapomnieć.

Można także zdecydować się na oryginały obrazów, ale nie wielkich i znanych twórców, które kosztują nawet miliony, ale na propozycje młodych twórców. Przede wszystkim sztuka nowoczesna jest bardzo ciekawa, a zyskujemy w pełni wartościowy obraz w dość korzystnej cenie, przy okazji wspierając młodego twórcę. Nie trzeba od razu odwiedzać galerii, by takie obrazy nabyć.

Wielu młodych twórców i malarzy posiada swoje własne strony internetowe, gdzie można sobie zamówić jakiś obraz czy wybrać coś z gotowych propozycji. To świetna opcja na aranżację wnętrz i zyskanie wartościowej dekoracji, więc na pewno warto o takim rozwiązaniu pomyśleć. Takie elementy ozdobne i jednocześnie sztuka to zawsze trafiony pomysł w aranżacji wnętrz. Trzeba oczywiście odpowiednio je rozmieścić i dostosować do stylistyki całego domu czy mieszkania.

Autor
Kategorie ,

Komentarze

Komentowanie zakończone dla tego artykułu.

← Starsze Nowsze →