Ogród na tarasie?

Opublikowany
Komentarze Żadne

Nie ma żadnych przeszkód w tym, by stworzyć sobie magiczny ogród na balkonie czy tarasie. Bez względu na to, ile mamy miejsca, zawsze warto zdecydować się na takie rozwiązania, jakie sprawią, że wiele na tym zyskamy.

Balkon czy taras to wydaje się dość trudna przestrzeń do aranżacji ogrodu, ale wystarczy odrobina kreatywności, by zapewnić sobie wyjątkowo atrakcyjne miejsce. Przede wszystkim jednak trzeba pomyśleć praktycznie. Czy balkon pełni dla nas jakąś użytkową funkcję? Czy wystawiamy tutaj suszarkę z praniem? Po ustaleniu takich szczegółów, będziemy wiedzieć, jakie miejsce rzeczywiście jest wolne, a gdzie trzeba zostawić przestrzeń dla suszarki czy innych rzeczy, jakie na balkonie przechowujemy.

Kolejny krok to stworzenie planu naszej aranżacji. Najlepiej umieścić rośliny w dużych donicach. Można się zdecydować nie tylko na kwiaty, ale także na zioła, dzięki czemu będziemy mieć do czynienia z domowym ogródkiem i zawsze świeżymi ziołami do obiadu czy innych potraw. Oprócz tego można posadzić drzewka owocowe, jak chociażby pomarańczowe. To świetna alternatywa dla tradycyjnych roślin i iglaków, jakie najczęściej na balkonach lądują. Oprócz tego można także na balkonie czy tarasie po prostu powiesić różne donice. To wszystko sprawia, że rzeczywiście mamy sporo możliwości aranżacji.

Jeśli brakuje nam inspiracji i nie wiemy jak rozmieścić ogrody na naszych balkonach czy tarasach, to warto sięgnąć po czasopisma o aranżacji zieleni czy wnętrz, gdzie znajdziemy bardzo wiele pomysłów do wykorzystania. Warto więc wziąć to pod uwagę i stworzyć wspaniałe tarasowe czy balkonowe ogrody, w jakich będzie można odpoczywać, czytać książkę czy po prostu cieszyć się wspaniałą roślinnością.

Autor
Kategorie

Komentarze

Komentowanie zakończone dla tego artykułu.

← Starsze Nowsze →